لطفاً منتظر بمانید...
---- صندوق سرمایه گذاری زمرّد:
قیمت هر واحد سرمایه گذاری 44,509,778 تومان

سرخط اخبار اقتصادی نمودار تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال بورس تهران تابلو نرخ آنلاین بازارهای بین المللی

شاخص کل ( درصد )

دلار ریال ( درصد )

انس طلا دلار ( درصد )

میانگین تتر ریال ( درصد )

  • 05 فوریه 2019 - 21:33
  • 2526 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : گروه سرمایه گذاری زمرّد
  • منبع : زمرّد
آیا نتایج انتخابات ایالات متحده باعث اوج گرفتن یا سقوط قیمت طلا خواهد شد؟
تاثیر انتخابات آمریکا بر قیمت طلا جهانی

آیا نتایج انتخابات ایالات متحده باعث اوج گرفتن یا سقوط قیمت طلا خواهد شد؟

در صورت پیروزی بایدن ، قیمت طلا چه خواهد شد؟رویکردبایدن می تواند برای قیمت طلا تاثیر منفی بگذارد ، اما سیاست های او احتمالاً ارزش دلار را کاهش می دهد که باعث افزایش قیمت طلا می شود. این پیش بینی مطلق را بسیار دشوار می کند. همچنین بسیاری از عوامل دیگر نیز در جریان هستند ، و اگر سال گذشته کاری در پیش است ، تغییرات غیرمنتظره می تواند در گوشه و کنار باشد. بسته های محرک عظیم نیز نقش خود را در افزایش نگرانی از بحران بدهی و افزایش قیمت طلا بازی می کنند. یا شاید همه سردرگمی و پیام های مخلوط باعث افزایش یا طغیان قیمت طلا نشوند ، بلکه فقط در سطح فعلی خود ادامه دهید. 

دلار ضعیف !

تأثیر انتخابات در قیمت طلا موضوع بحث پرشوری است. به طور کلی قابل درک است که ارزش دلار آمریکا با قیمت طلا ارتباط دارد. ارزش بالای دلار به معنای پایین آمدن قیمت طلا است در حالی که دلار ضعیف تر به معنای بالاتر بودن قیمت طلا است.

برخی بر این باورند که پیروزی رئیس جمهور ترامپ ارزش دلار را افزایش می دهد و برنده شدن بایدن آن را کاهش می دهد ، اما هیچ کس به طور قطعی نمی داند و برعکس می تواند واقعیت داشته باشد.

بنابراین ، اگر جو بایدن در انتخابات 2020 آمریکا پیروز شود ، قیمت طلا چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این سوالی است که سرمایه گذاران فلزات گرانبها باید از خود بپرسند ، اما عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از نتیجه گیری در نظر گرفته شود.

سه سناریو

هنگامی که دونالد ترامپ در انتخابات 2016 پیروز شد ، قیمت طلا سقوط کرد و مشخص شد یک سقوط در بازار سهام باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد. اما همه چیز هرگز به این سادگی ها نیست. بورس اوراق بهادار آمریکا در سال جاری شاهد یک رالی بی سابقه بوده است که عمدتاً با انگیزه های گسترده دولت صورت گرفته است. بنابراین ، اگر انگیزه بیشتری در دسترس باشد ، ممکن است این تجمع ادامه یابد.

اول و مهمترین ، سه سناریو برای بررسی وجود دارد:

  1. بایدن در انتخابات کاملاً پیروز شد و در نتیجه دموکرات ها مجلس و مجلس سنا را کنترل کردند.
  2. بایدن در انتخابات پیروز می شود اما در سنا پیروز نمی شود.
  3. بایدن می بازد و ترامپ پیروز می شود.

کنترل کامل دموکراتیک

در سناریوی اول ، دموکرات ها کاملاً پیروز می شوند و بایدن مجلس و مجلس سنا را کنترل می کند. جو بایدن ، (نامزد 77 ساله رئیس جمهور ایالات متحده ، 2020) ، متعهد شده است که تغییرات گسترده ای را در زمینه مقررات ایجاد کند. او طرفدار بزرگ اقتصاد سبزتر است ، بنابراین دوست صنعت معدن نیست.

پیش بینی می شود تغییرات نظارتی بایدن شامل سیاست اقلیمی 1.7 تریلیون دلار و طرح بهبود زیرساخت 1.3 تریلیون دلار باشد. اینها برای بهبود آینده کشور عالی خواهد بود ، اما بدهی ملی آمریکا را به شدت افزایش می دهد. همچنین انتظار می رود افزایش مالیات شرکت ها و سرمایه ها و مقررات صنعت را به همراه داشته باشد. این امر فشار بیشتری بر ارزش دلار وارد می کند ، که برای سهام ایالات متحده بد است ، اما برای قیمت طلا مثبت است.

رئیس جمهور دموکرات ، سنا جمهوری خواه

در سناریوی دوم ، بایدن در انتخابات پیروز می شود ، اما جمهوری خواهان هنوز مجلس سنا را کنترل می کنند. در اینجا ، احتمالاً سیستم مالیاتی ترامپ باقی خواهد ماند و دستان بایدن بسته خواهد شد. این ممکن است بازارها را ثابت نگه دارد ، زیرا تغییرات کمتر تأثیرگذار بوده و عدم اطمینان کاهش می یابد. بدون اعمال کنترلی غیرقابل پیش بینی و تصادفی که توسط ترامپ مشهور است ، انتظار می رود که سلطنت بایدن آرامتر باشد. به نظر می رسد بایدن روابط تجاری با چین را آرام می کند و تحریم های مختلف علیه کشورهای خارجی را لغو می کند. این امر برای بورس سودمند خواهد بود اما به احتمال زیاد تقاضا برای طلا را کاهش می دهد.

سایر عوامل 

FED در تلاش برای حمایت از رشد اقتصادی و تقویت اشتغال ، دست کم تا سال 2023 به نرخ بهره پایین متعهد شده است. این بدان معناست که ارزش دلار آمریکا احتمالاً طی دو سال آینده تضعیف خواهد شد ، فارغ از اینکه چه کسی مسئول این امر باشد. این امر باعث افزایش قیمت طلا می شود اما برای اقتصاد مضر است. بنابراین ، اگر ترامپ پیروز شود ، دلار آمریکا کمترین ضعف را خواهد داشت ، در صورت پیروزی بایدن با سنای جمهوری خواهان بیشتر ضعیف می شود .

در همین حال ، در هر یک از این سناریوها ، هنوز مشکلات خارجی زیادی وجود خواهد داشت که به نوسانات بیشتر در بازارها کمک می کند و احتمالاً قیمت طلا را افزایش می دهد.

هرج و مرج مساوی افزایش زیاد قیمت طلا

همچنین وضعیت دیگری وجود دارد که برای آمریکا خوشایند نیست اما به احتمال زیاد قیمت طلا را به شدت افزایش می دهد و این یک انتخابات قابل رقابت است. اگر برنده مشخصی وجود نداشته باشد یا ترامپ از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کند ، هرج و مرج ایجاد می شود. همه گیری به این معنی است که رای گیری از طریق پست به احتمال زیاد در بالاترین سطح قرار دارد. مدیریت این مسئله در شرایط عادی دشوار است ، اما از آنجا که ترامپ به صحت رای گیری از طریق پست الکترونیکی مشکوک است ، احتمالاً یک روند مشخص است. وی همچنین دو بار اکنون گفته است که فکر می کند انتخابات احتمالاً در دیوان عالی کشور خاتمه می یابد. این سناریو روند تأیید رئیس جمهور جدید را حداقل تا سال 2021 به طول می انجامد.

افزایش نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) پیش بینی تکان دهنده ای کرده است که بدهی دولت ایالات متحده تا سال 2030 در 160٪ تولید ناخالص داخلی باشد ، حتی قبل از اعلام انگیزه بیشتر تولید ناخالص داخلی را می توان درآمد کشور دانست. اگر تولید ناخالص داخلی آن بیشتر از بدهی آن باشد ، در این صورت می تواند بدهی خود را پرداخت کند و به راحتی کار کند. اگر تولید ناخالص داخلی آن بسیار کم باشد ، در معرض خطر بحران بدهی است. ایالات متحده نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بسیار بالاتر از آنچه می خواهد ، به لطف همه تخفیف های کمی که برای مبارزه با Covid-19 در نظر گرفته شده است. حدود دو سوم بدهی عمومی ایالات متحده متعلق به بانک ها ، شهروندان و شرکت های بزرگ است ، بقیه متعلق به کشورهای خارجی ، عمدتا چین و ژاپن است.

وقتی کشوری تولید ناخالص داخلی کم و بدهی بالایی دارد ، قیمت طلا افزایش می یابد زیرا مردم نگران هستند کشور به سمت بحران بدهی پیش برود. این می تواند در صورتی اتفاق بیفتد که طلبکاران آن مانند چین یا ژاپن برای جبران خطر وام دادن به ایالات متحده ، سود بالاتری از وامهای معوق خود را طلب کنند. این خریداران طلا می خواهند از استاندارد زندگی خود محافظت کنند و در حال خرید طلا هستند زیرا این امر به عنوان یک سرمایه امن در مواقع دشواری تلقی می شود.

یکی دیگر از سرمایه گذاری های جایگزین ، بیت کوین است که مسیری مشابه قیمت طلا را در یک سال گذشته دنبال کرده است. به این معنی که اگر بازارهای مالی با عدم اطمینان روبرو شوند ، هر دو دارایی احتمالاً افزایش قیمت خواهند داشت.

بسیاری از مردم انتظار دارند كه انگیزه های دولت صرف نظر از انتخاب شدن ادامه یابد ، كه این امر می تواند بازارهای مالی را دوباره متشنج كند اما به اندازه كافی نگرانی بیشتری برای افزایش قیمت طلا ایجاد می كند.

کاملاً واضح است که می بینیم اکنون هیچ کشوری رونق ندارد و ایالات متحده به ویژه در وضعیت بدی قرار دارد. این عدم اطمینان و نگرانی ، فلزات گرانبها را در موقعیتی قدرتمند قرار داده است.

جمع بندی

بنابراین ، در نتیجه ، در صورت پیروزی بایدن ، قیمت طلا چه خواهد شد؟رویکرد ضد استخراج بایدن می تواند برای قیمت طلا بد باشد ، اما سیاست های او احتمالاً ارزش دلار را کاهش می دهد که باعث افزایش قیمت طلا می شود. این پیش بینی مطلق را بسیار دشوار می کند. همچنین بسیاری از عوامل دیگر نیز در جریان هستند ، و اگر سال گذشته کاری در پیش است ، تغییرات غیرمنتظره می تواند در گوشه و کنار باشد. بسته های محرک عظیم نیز نقش خود را در افزایش نگرانی از بحران بدهی و افزایش قیمت طلا بازی می کنند. یا شاید همه سردرگمی و پیام های مخلوط باعث افزایش یا طغیان قیمت طلا نشوند ، بلکه فقط در سطح فعلی خود ادامه دهید.

پایان پیام/

اخرین و بروزترین اطلاعات بازار رمزارزها

صفحه اصلی
اخبار
نرخ لحظه ای
رمزارزها